Bugun...
SON DAKİKA

BU SAÇMALIĞA SON VERİN SAYIN BAKAN!

 Tarih: 03-01-2021 09:37:00
Ali Ellikçi

Pandemi nedeniyle okullar kapatıldı. Çocuklar ve gençler aylardır uzaktan eğitim denilen saçma bir düzenin peşinden sürükleniyorlar. Öğrencilerin çoğunda öğrenime ulaşabilecekleri araç ve gereç yok. Bu nedenle evlerde kaos yaşanıyor. Kısıtlamalar nedeniyle maddî anlamda zor durumda olan babalar ve anneler çocuklarının derdine derman olamamanın üzüntüsünü yaşıyorlar. Bütün bu olumsuzlukların nedeni yönetim bozukluğudur. Ülkeyi yönetenler Aylar önce ortaya çıkan Covid 19 salgını için gerekli önlemleri almakta çok geciktiler. Tüm yetkililer pandemiye karşı ciddî ve kalıcı önlem almak yerine göstermelik açıklamalarla havanda su dövdüler.

 

Okulların kapatılması ilk bakışta uygun bir önlem olarak gözükebilir. Buna uygun alt yapıyı ve araç gereci hazırlamak Millî Eğitim Bakanı’nın görevleri arasındadır. “Okulları kapattık. Eğitim ve öğretimi EBA ile sürdüreceğiz,” demekle sorun halledilmiyor. Gördük, hiçbir şey halledilmedi.

 

Bugüne kadar bir köye gittiniz mi Sayın Bakan?

 

Çocuklar EBA’ya ulaşabilmek için kar, kış demeden dağların tepelerine çıkıyorlar.

 

Milyonlarca öğrenci kaderiyle baş başa bırakıldı. Televizyonların haber programlarında izlemiş olmalısınız. Birçok köyümüzde çocuklar EBA’ya ulaşabilmek için büyük çaba harcıyorlar. Çoğunun bilgisayarı yok. Birkaç öğrenci aynı bilgisayarı kullanmak zorunda kalıyor. Çocuklar internet erişimi konusunda güçlük yaşadıklarını söylüyorlar. Bir şeyler öğrenebilmek ve yaşıtlarından geri kalmamak için dağların tepelerindeki çadırlarda ders çalışıyorlar. Maskeleri var ama beş, altı öğrenci yine yan yana…

 

Bu eziyeti çocuklara reva görmeyiniz Sayın Bakan! Açın köy okullarını… Sınıfta ders görsün çocuklar.  Başlarında öğretmenleri, sıcacık sınıflarda, pandemi kurallarına uyarak aralıklarla otursunlar.

 

İnanıyorum ki onlar da , “Açın okullarımızı! Öğretmenimizi istiyoruz!” diyeceklerdir.

  Bu yazı 263 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI