Bugun...
SON DAKİKA

PARTİLER ARASINDAKİ İTTİFAKLAR

 Tarih: 21-08-2020 09:24:00
Fikri Çalışkan
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Aşamalı Planı Üstüne Bir Değerlendirme
 
Uzun zamandır Meral Akşener’in birbirini tamamlayan bir plan çerçevesinde belli çalışmalar yaptığı kamu oyunun bilgisi dahilinde. Son olarak Ahmet Davutoğlu’nun kurmakta olduğu-kurduğu Gelecek Parti’sine yaptığı ziyaret de bu kapsamda belli ipuçları vermekte.
 
Anlaşıldığı kadarıyla üçüncü bir ittifak kurulabilecek. Bu ittifak İyi Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Deva Partisi’den oluşacak ve uzun zamandır boş bırakılmış merkez sağda konumlanacak. Bu planın ikinci basamağında Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına adaylığı var. Seçimlerde ise bu kez bu yapılanmayla Millet İttifakında yer alacak. Selahattin Demirtaş’ın da Cumhurbaşkanlığı adayı olması normal bir gelişme olacaktır. Muharrem İnce’nin doğrudan ya da dolaylı olarak Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı konusu an itibariyle netleşmiş değil. Öyle anlaşılıyor ki, bu kompozisyonda Meral Akşener, ikinci turda kendi adaylığı etrafında birlikte bir hareket oluşacağını buradan da Cumhurbaşkanı seçilme hedefine ulaşabileceğini planlamaktadır.
 
Kişisel değerlendirmem şudur, evet bu plan hiç de hayalci bir yaklaşım ürünü değil; bir hayli gerçekçi bir plan. Elbette yarım asırdır üyesi olduğum partim CHP Cumhurbaşkanlığını fazlasıyla hak etmektedir. Bununla birlikte benim için yeniden kuvvetler ayrılığına dayalı etkin ve güçlü Meclis (Cumhuriyetimizi kurtaran ve kuran Gazi Meclis) rejimine dönülmesi vazgeçilemez bir hedef olarak düşünce ve düşlerimizi süslüyor.
 
Bakalım tüm bunları önümüzdeki süreçte yaşayarak göreceğiz. Ülkemiz ve halkımız için en doğrunun gerçekleşmesini, sizler gibi ben de, canı yürekten diliyorum.
 
 
  Bu yazı 2433 defa okunmuştur.
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
YUKARI