Bugun...
SON DAKİKA

Çeşme’nin Kalbi Onlara Emanet

Yaz sezonunun yaklaşmasıyla turizm cenneti Çeşme’de acil vakalar da artmaya başladı. Medicana Sağlık Grubu’nun, bu yıl hizmete açılan 15’inci sağlık kuruluşu Medicana Çeşme, özellikle yaz döneminde artan kalp sağlığı sorunlarında, kardiyoloji, kalp damar cerrahisi ve acil tıp uzmanları ile ilk müdahaleyi yaparak Çeşme’de kalp sağlığı ile ilgili sorunlarda ilk adres olacak.
facebook-paylas
 Tarih: 23-05-2023 11:41:45

Çeşme’nin Kalbi Onlara Emanet

Medicana Çeşme’nin Kalp ve Damar Cerrahı Prof.Dr.İsa Durmaz, Kardiyoloji Uzmanı Dr.Pelin Pınar ve Acil Tıp Uzmanı hekimleri başta olmak üzere oldukça geniş bir ekiple, Çeşme’de kalp sağlığı ile ilgili sorunlarda ilk müdahaleyi yapıyor. Yaz döneminde nüfusu 2 milyona ulaşan, ölümlerin çok yaşandığı Çeşme ve yakın çevresinde büyük bir ihtiyacı karşılayacak olan Medicana Çeşme, acil durumlarda hastaya ilk müdahaleyi yapıyor ve ileri tetkik ve tedavi gerekirse, Medicana International İzmir Hastanesi’ne 7 gün 24 saat hizmet veren özel ambulansıyla sevk ederek, hastaların sağlıklarına kavuşmalarını sağlıyor.

Kalp Krizinde İlk 90 Dakika Kritik

Kalp krizinde ilk 90 dakikanın çok önemli olduğunu vurgulayan Medicana Çeşme Kardiyoloji Uzmanı Dr.Pelin Pınar, “Hiçbir göğüs ağrısı ihmal edilmemelidir. Ağrı başladıktan sonra, hızla en yakın sağlık kuruluşuna başvurulması ve müdahalenin başlaması kalp kasında oluşacak olan hasarı en aza indirmektedir” dedi. Dr.Pınar, Medicana Çeşme’de doppler ekokardiyografi, efor testi, tansiyon ve nabız holter cihazları gibi imkanların bulunduğunu belirterek, kalp kapağı ve doğuştan olan kalp hastalıkları, ritm bozuklukları, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon, lipid metabolizma bozuklukları tetkik ve tedavilerinin yapılabildiğini söyledi.

Kalp ve Damar Cerrahı Prof.Dr. İsa Durmaz da erken tanı ve tedavinin hayat kurtarıcı olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi: “Büyük damar yaralanmalarında zamana karşı yarışılır, ciddi kan kaybı hayati risk oluşturur. Yine şah damarında darlık ve tıkanıklıklar inmeye, kol ve bacak damarlarındaki tıkanıklıklar ise uzuv kaybına neden olabilir. Halk arasında önemsiz bir rahatsızlık gibi görünen varis ve toplardamar hastalıkları akciğer embolisine yol açabildiği için yaşamsal öneme sahiptir.”

  Bu haber 630 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SAĞLIK Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI