Bugun...
SON DAKİKA

İYİ Partili Dervişoğlu, " Türkiye'nin kurtuluşu, Türkiye'nin İzmir'e benzemesinden geçiyor"

14 Mayıs'ta gerçekleşen seçimlerde yeniden İYİ Parti İzmir Milletvekili seçilen Müsavat Dervişoğlu, "Ben milletimin aklına, vicdanına, ferasetine, demokrasiye olan inancına güveniyorum. Bunu İzmir'den bakarak söylüyorum. İzmir'e de mesajım olsun. Bu mesaj İzmir'den Türkiye'ye geçsin. Türkiye'nin kurtuluşu, Türkiye'nin İzmir'e benzemesinden geçiyor. Bütün İzmirlilerin bu şuurla hareket etmesi gerekir" dedi.
facebook-paylas
 Tarih: 25-05-2023 18:47:54

İYİ Partili Dervişoğlu,

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Çeşme İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti. İYİ Parti Çeşme İlçe Başkanı Volkan Evci ve partiler tarafından karşılanan Dervişoğlu, 14 Mayıs'ta gerçekleşen seçimlerdeki Çeşme İlçe Teşkilatı'nın yaptığı çalışmalar için teşekkür ederken, 28 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi aldı. 

 

"Yürütmenin Kılıçdaroğlu'nda, denetlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde olması gerekir"

 

14 Mayıs seçimleri ile ilgili bir değerlendirme de yapanm İzmir Milletvekili Dervişoğlu, "Genel seçim sonuçlarına bakıldığında Cumhur İttifakı Meclis'te de çoğunluğu aldı. Sistemin tek adamlığa evrilmesinin önüne geçmenin bir tek yolu var: yürütmenin Kılıçdaroğlu'nda, denetlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde olması. Bu yolda çalışıyoruz. Umarız ki istediğimiz olur, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı seçilir. Türkiye Büyük Millet Meclisi denge ve denetleme görevini yapar. Fazla zaman kaybetmeden parlamenter demokratik sisteme döneriz. Bu, Türkiye'nin menfaatinedir. Türk Milleti'nin eline böyle bir fırsat geçmiştir. Bu fırsatı, 28 Mayıs'ta doğru bir biçimde kullanır inancını taşıyorum. Seçimdeki sonuçların şimdiden milletimize, demokrasimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu. 

 

"Demokrasi kazanacak"

 

"28 Mayıs akşamı sandıklar açılıncaya kadar hem sahada olacağız, hem de görevlerimizin başında olacağız" diye belirten Dervişoğlu, "Ben milletimin aklına, vicdanına, ferasetine, demokrasiye  olan inancına güveniyorum. Demokrasi kazanacak. Demokrasinin aktörlerinin görev ve sorumluluklarını yerine getireceğine inanıyorum. Gerek medya, gerek siyasi kurumlar, gerek sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri nin bu konuda yüksek sorumluluk üstlenmesi gerekiyor. Ben o şuuru görüyorum. O direncin oluştuğunun da farkındayım. Bunu İzmir'den bakarak söylüyorum. İzmir'e de mesajım olsun. Bu mesaj İzmir'den Türkiye'ye geçsin. Türkiye'nin kurtuluşu, Türkiye'nin İzmir'e benzemesinden geçiyor. Bütün İzmirlilerin bu şuurla hareket etmesi gerekir" diye kaydetti.

 

"Seçim sürecinde yapılan işler, konuşulan sözler ve gerçekleştirilen eylemlerin hepsi hafızamızda yazılıdır"

 

Bazı konuların görüşülmesinin 28 Mayıs akşamına bırakılmasından yana olduğunu ifade eden Dervişoğlu, "Seçim sürecinde yapılan işler, konuşulan sözler ve gerçekleştirilen eylemlerin hepsi hafızamızda yazılıdır. Orta yerde bir gerçek var. O gerçek de şudur: Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin vatandaşı, Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan vatandaşlardır. Partilere, kökenlere, farklı inançlara itibar ederek ya da onları önemseyerek, farklı farklı yol haritaları tanzim etmeyi doğru bulmuyorum. Ben, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin toprak bütünlüğüne inanarak, bir ve bütün sayıyorum. Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran halkın, Türk Milleti olduğuna inanıyorum" diye konuştu. 

 

"Türkiye'yi kim kucaklaştırmak istiyor, kim ayrıştırmak istiyor? O, 28 Mayıs akşamı konuşulmaya başlayacak"

 

İYİ Parti İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Sandıklar açılacak ve bu kampanya döneminde kutuplaşmaya yönelik dile getirilen söylemler ve eylemlerin menşei tartışılacak. Türkiye'yi kim kucaklaştırmak istiyor, kim ayrıştırmak istiyor? O, 28 Mayıs akşamı konuşulmaya başlayacak. Kutuplaşmayı esas alan siyasi stratejilerin sorgulanmasına başlanacak. Söylediklerim, kendi içinde bir derinlik arz edebilir.  Ama bu, derin düşünülmesi icap eden bir konudur. Yine altını çizerek söylüyorum; Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan herkes, Gazi Mustafa Kemal'in, 'Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran halka Türk Milleti denir' ifadesinde yerini bulur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yeniden fabrika ayarlarına fiilen geri dönecek. Fiilen dönüp dönmeyeceğini de 28 Mayıs akşamı göreceğiz."

 

İYİ Parti İzmir Milletvekili Dervişoğlu, İYİ Parti Çeşme İlçe Teşkilatı'na kaydını yaptıran yeni üyelere de rozetlerini taktı. 

 

 

 

  Bu haber 339 defa okunmuştur.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER SİYASET Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HABER ARŞİVİ
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI